İleti Yönetim Sistemi nedir?

İYS nedir?

Hizmet Sağlayıcılar tarafından alıcılara gönderilecek ticari iletilerin, yönetmelik ile belirlenen istisnalar dışında alıcının onayı olmadan gönderilemeyeceği bir sistem.

İYS’ye Başvuru

İleti Yönetim Sistemi -İYS’nin başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili belgelerinizi iletmeniz gerekmektedir. İYS başvuru esnasında şirket tarafından paylaşılan belgeleri kontrol eder, doğruladıktan sonra da hesabınızı kullanıma açar.

Hizmet Sağlayıcı ve İş Ortağı (Entegratör)

Hizmet sağlayıcılar; arama, mesaj, e-mail gibi araçları kullanımını sağlayan gerçek ve tüzel kişilerdir. Entegratörler tam anlamında bu iki kurum arasında köprü görevi gören firmalar.

Ticari Elektronik İleti

Ticari faaliyet için kullanılmak üzere mal ve hizmetlerin tanıtılması, pazarlanması veya gerçek ve tüzel kişilerin kendilerinin tanıtılmasının sağlanması amacıyla kullanılan tüm elektronik iletiler.

İleti Yönetim Sistemi Hizmet Sağlayıcılar için Nasıl Çalışır?

Telefon, çağrı merkezi, otomatik arama makinesi, akıllı ses kaydedici sistem, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli ileti gönderimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Hizmet Sağlayıcı denir.

Raporlar her an elinizin altında

İleti Yönetim Sistemi'ne aktarılan onay ve ret bildirimleri günlük olarak raporlanır. Müşterilerinizin tüm izin hareketleri, her bir iletişim kanalı için ayrı ayrı kayıt altında tutulur.

Her onay için bir bildirim

Hizmet Sağlayıcılar, İleti Yönetim Sistemi dışında aldıkları onay ve ret bildirimlerini, web arayüzü veya teknik entegrasyon aracılığıyla İleti Yönetim Sistemi'ne iletecektir. İleti Yönetim Sistemi, kendisine iletilen onaylar için alıcılara bildirim gönderecektir. Alıcılar dilerse bu onay bildirimleri üzerinden çıkış haklarını kullanabilecektir.

İletiler için dönüm noktası

Operatörler, alıcıların onayı olup olmadığını İleti Yönetim Sistemi üzerinden sorgulayacaktır. 16 Ocak 2021 tarihinden itibaren Hizmet Sağlayıcılar, İleti Yönetim Sistemi üzerinde onayı olmayan alıcılara, ticari elektronik iletilerini gönderemeyecektir.

Ücretsiz bir demo edinin.

Daha fazla sorunuz mu var? Gerçek bir kişinin size canlı performans ile yazılım demosunu göstermesini ister misiniz? Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!